Cele szczegółowe - uczeń: potrafi określić, jaką emocję odczuwa w danej chwili. określa, czym jest dla niego złość. tworzy własną definicję złości. określa, w jakich sytuacjach czuje złość i dlaczego. wymienia sposoby radzenia sobie ze złością - swoje i innych. Materiały: serce wycięte z czerwonego papieru, pacynki z „różnymi emocjonalnie" twarzami, karteczki z wesołą i smutną buźką, karteczki przedstawiające buźki o różnych emocjach, kartki z wyrysowanym kołem. Przebieg zajęć: 1. Usadzenie dzieci w kręgu. Dzieci przedstawiają się wymieniając swoje imię. Iskierka. 2.Wprowadzenie dzieci w tematykę zajęć. Temat zajęć: Jak oswoić złość. Czas: 45 min. Cele lekcji: uczeń rozumie uczucie, jakim jest złość ; uczeń dostrzega pozytywne aspekty złości ; uczeń potrafi rozpoznać pierwsze symptomy złości ; uczeń wyraża złość w społecznie akceptowany sposób; Metody i formy pracy: burza mózgów; wykład psychoedukacyjny; dyskusja Złość - jak sobie z nią radzić? 1. Cele lekcji . Cel ogólny: Sposoby radzenia sobie ze złością. a) Wiadomości . Uczeń wie, co to jest złość. Uczeń wie, że ma prawo czuć złość. Uczeń zna sposoby wyrażania złości. b) Umiejętności . Uczeń potrafi opanować złość. 2. Metoda i forma pracy . Metoda pracy: Pogadanka Podobne ebooki do Jak sobie radzić ze złością. Treningi dla nastolatków. Scenariusze lekcji i karty pracy dla uczniów - Jan Stewart. Lekcje wychowawcze. Program Edukacji Psychologicznej dla gimnazjum. Komponent programu wychowawczego szkoły - Ewa Sadowska. wizytówka scenariusza: Jak radzić sobie ze złością? Czy da się wyrosnąć ze złości? Watch on Klasy VII-VIII Godzina wychowawcza 45 minut Złość jest emocją, która jest trudna zarówno dla osób doświadczających jej, jak i dla otoczenia. Czy w takim razie jest nam potrzebna? Po co się złościmy? Co można, a czego nie można robić, kiedy odczuwamy złość? Cele lekcji Dziecko: rozmawia o sytuacjach trudnych przestrzega zasad współdziałania w grupie nazywa i przedstawia uczucia swoje i kolegów, używając słownych, plastycznych i ruchowych środków wyrazu przestrzega zasad kulturalnego prowadzenia rozmowy i zabawy wykorzystuje różne formy aktywności ruchowej w celu rozładowania napięć Agnieszka Ćmiel. Mali złośnicy - czyli jak radzić sobie ze złością, nie raniąc innych. Scenariusz zajęć. TEMAT ZAJĘĆ: Mali złośnicy - czyli jak radzić sobie ze złością, nie raniąc innych. - kształtowanie właściwej postawy wobec innych. słowne, praktyczne. TyCnbn.